x تبلیغات
ورزشی راحت با اسان اسپرت

اندازه توپ هندبال با اسان اسپرت

 اندازه توپ هندبال

توپ هندبال نیز مانند مدت زمان بازی هندبال براساس گروه های سنی مختلف است. بنابراین هر فردی پس از دانستن هندبال چیست باید بداند سایز استاندارد توپ مطابق با سن اش چه می باشد. به همین دلیل ما در ادامه به بررسی اندازه توپ هندبال بر اساس گروه های سنی پرداخته ایم تا اطلاعات افراد در خصوص اینکه هندبال چیست کامل تر شود. اندازه استاندارد توپ هندبال بر اساس گروه های سنی عبارت است از :
• سایز III برای بازی مردان بزرگ تر از ۱۶ سال : محیط توپ هندبال ۵۸ تا ۶۰ سانتی متر و وزن آن ۴۲۵ تا ۴۷۵ گرم است.
• سایز II برای بازی زنان و پسران نوجوان بین ۱۲ تا ۱۶ سال و دختران بزرگ تر از ۱۴ سال : محیط توپ هندبال ۵۴ تا ۵۶ سانتی متر و وزن آن ۳۲۵ تا ۳۷۵ گرم است.
• سایز I برای خردسالان بزرگ تر از ۸ سال : محیط توپ ۲۹۰ تا ۳۳۰ سانتی متر و وزن توپ ۵۰ تا ۵۲ گرم است.
 
ورزش در خانه با کمک سایت آسان اسپرت
برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اموزش کاراته، انواع اسکیت و ... کافیست نگاهی به سایت اسان اسپرت بیندازید.
 

مقررات بین المللی کشتی ازاد

 فواید کشتی برای بدن کشتی گیران

پس از دانستن برخی از مهم ترین قوانین کشتی که فرد کشتی گیر حین بازی باید انجام دهد نوبت به کسب اطلاعات در خصوص فواید ورزش کشتی که ورزشی جذاب و بسیار مفید برای بدن کشتی گیران می رسد. با دانستن فواید ورزش کشتی بی شک مشتاق تر از قبل به دنبال فعالیت در این رشته ورزشی خواهید رفت. 
به دنبال بهترین کلاس یوگا هستید؟
برای پیدا کردن یک کلاس تنیس روی میز، اجاره زمین تنیس اصفهان و ... ما اسان اسپرت را به شما پیشنهاد میکنم.

عضلات زن در کاراته

  جالب است بدانید که عضلات یک زن از عضلات یک مرد کوتاه تر است بنابراین سریع تر منقبض و منبسط می شوند بنابراین می توان نتیجه گرفت زن دارای مزیتی به نام سرعت طبیعی می باشد. همچنین ساختار مکانیکی بدن یک زن حرکات باسن انعطاف پذیر تری را امکان پذیر می کند و این در حالی است که اکثر انرژی در تکنیک های کاراته از باسن می آید پس یک زن به راحتی می تواند سراغ کاراته بانوان برود بدون اینکه محدودیتی داشته باشد.

به دنبال یک کلاس یوگا خوب هستید؟

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص پینت بال تهران، تمرین فوتبال و ... کافیست وارد این سایت ورزشی یعنی اسان اسپرت شوید.

اسپلیت در بولینگ-اسان اسپرت

 اسپلیت در بولینگ چیست؟

برای دانستن کامل و جامع اینکه بولینگ چیست باید بدانید اسپلیت در بولینگ چیست. اگر فرد با ضربه ای که به توپ می زند آن را طوری بیندازد که پین ۱ بیوفتد در اصطلاح می گویند به دو گروه غیر متصل این بازی را تبدیل کرده است که به آن اسپلیت می گویند. به طور کلی بدترین نوع اسپلیت در این بازی هیجانی اسپیر نام دارد که اسپلیت ۷ و ۱۰ است. در این نوع اسپلیت چپ ترین توپ و راست ترین توپ که در دور ترین ردیف هستند باقی می مانند. برای رسیدن به اسپیر در این بازی باید توپ تان به هر دوی پین ها ضربه بزند که به این ضربه در اصطلاح این بازی شلیک کشنده می گویند.
پیدا کردن بهترین کلاس آنلاین یوگا در اسان اسپرت
شما در اسان اسپرت همچنین می توانید اقدام به پیدا کردن مدرسه فوتبال شیراز، لاکچری گرانترین باشگاه بدنسازی تهران و ... نیز کنید.

انواع پیست اسکی

 پیست، شیب و دنباله ورزش اسکی

پیست اسکی توسط ماشین های مخصوص، برف ها را فشرده و صاف می کنند تا فرد هنگام اسکی داخل برف فرو نرود و غرق نشود. همچنین برای قسمت های سخت و سرازیری های تند به افراد آموزش می دهند.
 
انواع پیست ها شامل موارد زیر هستند:
شیب کم- مبتدیان
سبز- شیب ملایم و راحت.
آبی- شیب راحت اما بدون عمق
قرمز- سطح متوسط
سیاه- شیب پیشرفته
 
 

به دنبال پیدا کردن باشگاه بدنسازی هستید؟

ما به شما برای پیدا کردن زمین چمن و ... سایت ورزشی asan sport که یکی از بهترین سایت های ورزشی انلاین است را پیشنهاد می کنیم.

 

اشنایی با برنامه بدنسازی فیتنس – عضلات گردن

برنامه بدنسازی فیتنس – عضلات گردن
اولین گروهی که در بخش حرکات فیتنس در باشگاه به آن ها پرداختیم مربوط به عضلات گردن و کول می باشد. از این رو در این بخش می خواهیم به برنامه بدنسازی فیتنس در خصوص عضلات گردن بپردازیم تا اگر زمان کافی برای آموزش فیتنس تصویری ندارید در این بخش اطلاعات لازم را کسب کنید. برای تقویت عضلات گردن و کول می توانید به سراغ حرکات فیتنس در باشگاه زیر بروید :
• حرکت گردن از چهار زاویه اصلی (جهت تقویت عضلات گردن)
• اجرای پل روی محور گردن (جهت تقویت عضلات گردن)
• کول با هالتر (جهت تقویت ارتفاع و ضخامت کول)
• شراگ دمبل (جهت تقویت عضلات کول)
• شراگ هالتر از پشت (جهت تقویت عضلات خلفی کول)
 
به دنبال پیدا کردن مربی بدنسازی حرفه ای هستید؟
برای کسب اطلاعات بیشتر مانند کلاس ورزش آنلاین یا هندبال چیست کافیست سری به سایت ورزشی اسان اسپرت بزنید . 

نکات مهم در دوومیدانی-3

 نکات مهم در دوومیدانی

نکات مهمی که هنگام و بعد از دویدن باید رعایت کنید جزو مواردی می باشد که باید حتما آن ها را بدانید تا در کنار ورزش کردن بتوانید اوقات خوشی برای خود و اطرافیان تان رقم بزنید به همین دلیل در ادامه به شرح مختصر هر یک از آن ها پرداخته ایم :
• میزان دویدن به ترتیب از هفته اول ۱۰-۱۵-۲۰-۳۰ دقیقه تعین شده است.
• هر وقت حس کردید دویدن برایتان سخت است از شدت آن کم کنید.
• وزن خود را از پاشنه به پنجه انتقال دهید.
 
بهترین مربی بدنسازی را در اسان اسپرت پیدا کنید.
شما در سایت اسان اسپرت علاوه بر پیدا کردن یک مربی بدنسازی خوب می توانید اقدام به اجاره زمین چمن، باشگاه بدنسازی تهران و غرب و شرق و ... کنید.

چرا اتاق های فرار برای تیم سازی مناسب هستند؟

چرا اتاق های فرار برای تیم سازی مناسب هستند؟
از آنجا که اتاق فرار مستلزم همکاری بازیکنان با هم می باشد، شرکت های بزرگ و پیشرو دنیا برای کمک به حل مساله و تیم سازی، اتاق های فرار را برای کارکنان خود اجاره کرده و از این طریق روحیه همکاری و تیم سازی را در کارکنانشان افزایش می دهند.
 
ثبت نام در بهترین باشگاه بدنسازی با سایت اسان اسپرت
برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سالن فوتسال غرب تهران یا سالن فوتسال مشهد کافیست وارد سایت ورزشی اسان اسپرت شوید.

درباره مدرسه شنا

 مدرسه شنا چیست؟

در مدرسه شنا کودکان با هزینه آموزش شنا مطلوب فرزندان شما حرکات شنای پایه را آموزش دیده و بعد از آن در سطحی حرفه ای تر قدم می گذارند.در مدارس شنا به فرزندانتان بعد از یادگیری چهار رشته شنا ( کرال پشت، کرال سینه، قورباغه و پروانه ) به صورت آموزش خصوصی شنا یا عمومی که معمولا یک ترم (۱۰ جلسه ) می باشند،  مباحثی مثل : اصلاح تکنیک – تقویت سرعت- افزایش آمادگی جسمانی و کلیه موارد آزمون نجات غریق (فقط در مدرسه نجات غریق) آموزش داده می شود.نتیجه شرکت در مدرسه شنا چیست؟به افرادی که در مدارس شنا شرکت می کنند پس از اتمام دوره و قبولی در آزمون های مختلف مثل آزمون نجات غریق (دیده بانی )، گواهینامه اهدا میشود. این مدرک مدارس شنا از فدراسیون صادر میشود.
 
پیدا کردن بهترین باشگاه بدنسازی با کمک اسان اسپرت
برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آموزش بسکتبال ما باز هم به شما آسان اسپورت را پیشنهاد می کنیم.

آموزش تصویری حرکات زومبا

 آموزش تصویری حرکات زومبا

 


مرنج مارس یکی از انواع حرکت های زومبا می باشد که در آموزش رقص زومبا پسرانه و آموزش تصویری حرکات زومبا نیز می توانید آن را مشاهده کنید. حال مرنج مارس چه اصطلاحی است؟ اصلا تا به حال اصطلاح مرنج مارس به گوشتان خورده است؟ رقص مرنج شروع سختی برای وارد شدن به دنیای رقص می باشد. اما این نوع رقص در بین جامعه ‌ی دومنیکا بسیار محبوب می باشد و امروزه یکی از رقص ‌های محبوب سراسر دنیا نیز می باشد. اگر به دنبال آموزش تصویری حرکات زومبا آن هم مرنج مارس هستید کافیست ما را دنبال کنید. زیرا ما در ادامه به آموزش تصویری حرکات زومبا آن هم مرنج و مارس پرداخته ایم :
آموزش تصویری حرکات زومبا – مرنج مارس
• روی دو پای خود بایستید.
• پای راستتان را کمی خم کنید.
• به جای قبل ‌تان برگردید.
• پای چپتان را کمی خم کنید.
• به جای قبل ‌تان برگردید.
• سرعتتان را بیشتر کنید.
• پاهایتان را با سرعت زیاد جا به جا کنید.
• حرکت بازو را نیز اضافه کنید.
• یکی از بازوها را به سمت بیرون از بدن باز کنید.
• بازوی دیگر در مقابل سینه باشد.

تمرین در خانه با سایت اسان اسپرت

برای کسب اطلاعات یا پیدا کردن گرانترین باشگاه بدنسازی تهران تنها کافیست سری به این سایت ورزشی بزنید.

منبع

مزایای ورزش جودو چیست؟

 مزایای ورزش جودو چیست؟

از بارز ترین و ابتدایی ترین مزایای ورزش جودو این است که شما یاد می گیرید با حداقل کار حداکثر نتیجه را دریافت کنید. از دیگر مزایای ورزش جودو بالا رفتن سطح تمرکز می باشد بدین صورت شما می توانید از طریق این رشته ورزشی تمرکز حواس خود را بالا ببرید.
وقتی در این رشته ورزشی با قدرت و اراده قوی تمرینات خود را انجام دهید قدرت و قابلیت انعطاف پذیری تان بالا می رود. با استفاده از این رشته ورزشی می توانید قلب و عروق خود را تقویت کنید در نتیجه عملکرد جسمانی تان کاملا بهبود پیدا می کند. همچنین می توانید با انجام تمرینات جودو به صورت مستمر به اعصاب خود مسلط شوید و آرامش خاطر داشته باشید.
 
ثبت نام در بهترین کلاس بسکتبال
برای کسب اطلاعات در خصوص کلاس شطرنج تنها کافیست وارد سایت ورزشی اسان اسپرت شوید.

کنترل فشار خون از فواید بدمینتون

 کنترل فشار خون از فواید بدمینتون

افرادی که دارای فشار خون هم هستند می توانند به سراغ این رشته ورزشی بروند چون بدمینتون فشار خون را هم کنترل می کند. این رشته ورزشی فشار خونتان را در حالت عادی نگه می دارد و می توانید با توصیه پزشکتان همراه دوستان خود بدمینتون بازی کنید.
پیدا کردن بهترین کلاس یوگا
برای کسب اطلاعات در خصوص تمرین در خانه تنها کافیست وارد سایت ورزشی اسان اسپرت شوید.

آبشار در والیبال چیست؟

  آبشار در والیبال چیست؟

در دانستن تکنیک های والیبال چیست باید بگوییم یکی دیگر از تکنیک ها در این رشته ورزشی محبوب آبشار می باشد. آبشار به ضربه ای گفته می شود که فرد در جریان بازی به وسیله کمک چهار انگشت به هم چسیبیده یک دست خود به توپ می زند و آن را با قدرت به سمت زمین حریف منتقل می کند.
برای اینکه بدانید این تکنیک چگونه است باید بگوییم کافیست به هوا بپرید و یک دست خود را به صورت کشیده به سمت توپ ببرید تا به آن یک ضربه محکم بزنید. در این حالت حتما باید دستتان به صورت عمودی باشد و انگشتانتان هم در بالاترین حالت ممکن قرار گرفته باشد.
 
ثبت نام در کلاس های ورزشی مانند کلاس بدمینتون در تهران در سریع ترین زمان ممکن با سایت اسان اسپرت
برای کسب اطلاعات در خصوص کلاس آنلاین بدنسازی یا باشگاه بدنسازی تهران تنها کافیست وارد این سایت ورزشی جذاب شوید.

حرکات بوکس برای دفاع

 حرکات بوکس برای دفاع

همان طور که یک بوکسور مبتدی یا حتی حرفه ای باید حرکات بوکس برای حمله را بلد باشد باید حرکات بوکس برای دفاع را هم بلد باشد تا یک حرفه ای در این ورزش شود که همواره پیروز میدان است. به همین دلیل در ادامه برای دانستن بهتر اینکه بوکس چیست حرکات بوکس برای دفاع را مطرح کرده ایم.
• استفاده از پا : استفاده از پا حرکتی است که یک بوکسور می تواند حریف خود را شکست بدهد. برای انجام این حرکت فرد باید سریع عمل کند و لحظه ای درنگ نکند.
• لغزش : یکی دیگر از حرکات خوب این رشته ورزشی برای دفاع در بوکس دخترانه یا بوکس پسرانه لغزش می باشد. از این رو کافیست کمی پانج خود را بلرزانید و جهت آن را تغییر دهید.
• فریب دادن : برای اینکه ضربه به شما برخورد نکند کافیست سرتان را کمی پایین بگیرید و زانوهایتان را خم کنید که این کار باعث می شود تا حریف کمی سردرگم شود.
• پرچ : از این حرکت زمانی که گیج یا آسیب دیده هستید می توانید بهره ببرید. از این رو باید به حریف خود نزدیک شوید و دست های او را طوری گره بزنید که نتواند ضربه ای را به سمت شما پرتاب کند.

پیدا کردن بهترین مربی خصوصی TRX در سایت اسان اسپرت

برای پیدا کردن باشگاه بدنسازی شیراز تنها کافیست وارد این سایت ورزشی شوید.

اندازه استاندارد حباب فوتبالی

 اندازه های استاندارد حباب فوتبال حبابی عبارتند از:

سایز ۱۲۰ سانتی متری که برای مسابقات حرفه ای استفاده شده و دارای وزن کمتری است و به بازیکنان اجازه حرکت با سرعت بیشتری را می دهد. قطر حباب فوتبال در این سایز برابر ۱۲۰ سانتی متر است.
سایز ۱۵۰ سانتی متری که برای تمرین ها و بازیهای تفریحی استفاده شده و وزن و حجم بیشتری دارند و همچنین ایمن تر هستند. قطر حباب فوتبال حبابی در این سایز برای ۱۵۰ سانتی متر است.
سایز ۱۱۰ سانتی متری که برای نوجوانان استفاده می شود. قطر حباب فوتبال حبابی در این سایز برابر ۱۱۰ سانتی متر است.
تا اینجا سعی کردیم با ساختار و اندازه بندی توپ ها بیشتر آشنا بشیم و جزئی تر برسی کنیم، در مقالات بعد بیشتر سعی میکنیم درباره سایز بندی های زمین و قوانین این بازی بیشتر صحبت کنیم.

ورزش لاغری در خانه توسط سایت آسان اسپرت

برای اجاره سالن چند منظوره در تهران تنها کافیست وارد این سایت ورزشی جذاب شوید.

رسیدن به تناسب اندام

 هدف رسیدن به تناسب اندام را به سرگرمی تبدیل کنید نه کاری که انجام میدهید!

خودتان را به چالش بکشید که هر هفته یک فعالیت جدید انجام دهید، شاید چیزی غیر معمول یا ورزشی باشد که در یک زمان انجام نداده اید. برخی از گزینه های ما در آسان اسپرت به شما کمک میکند: سالن های فوتسال، زمین چمن، والیبال و بسکتبال.
به اندازه کافی بخوابید.
به دلیل تغییرات نور در طول روز در فصل زمستان، بدن تمایل بیشتری به خوابیدن پیدا میکند. برای جلوگیری از خواب زیادی بهتر است با حجم لباس کمتری به رختخواب بروید. همچنین از نظر علمی اثبات شده است که خواب سیستم ایمنی بدن شما را بهبود می بخشد، سطح انرژی شما را بهبود می بخشد و با تنظیم متابولیسم و اشتها به کاهش وزن کمک می کند.

ورزش در خانه با سایت ورزشی اسان اسپرت

برای کسب اطلاعات در خصوص زمین چمن مصنوعی تهران یا  و ... تنها کافیست وارد سایت اسان اسپرت شوید.

آموزش ژیمناستیک حرفه ای – نیم وارو

 آموزش ژیمناستیک حرفه ای – نیم وارو

این حرکت یک چرخش به سمت عقب می باشد که طی آن ژیمناستیک کار باید بر روی دستان خود قرار گیرد و پاها به صورت جفت در همان جهت حرکت کنند. بعد از اتمام حرکت ژیمناستیک کار باید به حالت ایستاده خود بر گردد.

پیدا کردن کلاس فوتبال در تهران با اسان اسپرت
برای کسب اطلاعات در خصوص چمن مصنوعی کرج یا زمین تنیس کرج تنها کافیست وارد این سایت ورزشی شوید.
 

تخته نرد چیست؟

 

 
تخته نرد چیست؟
بازی های فکری مانند تخته نرد که به آن در قدیم هم نردشیر می گفتند یکی از بازی های فکری و متکی به برنامه ریزی است تا بتوانید با بهره بردن از روشی درست با شمارش و شانس برنده بازی شوید. برای اینکه متوجه شوید تخته نرد چیست باید گفت دو نفر باید مهره های خود را بر اساس دو عدد موجود روی تاس در جهت حرکت عقربه های ساعت یا خلاف آن حرکت دهند تا بتوانند مهره های حریف خود را از بازی بیرون کنند. در این بازی هنگامی که تمامی مهره های یکی از دو طرفین از تخته نرد خارج شود فرد خارج کننده برنده است.
کسب اطلاعات در خصوص آکادمی فوتبال در سایت آسان اسپرت
برای اجاره زمین چمن مصنوعی تنها کافیست وارد این سایت ورزشی جذاب شوید.

 

آموزش سرویس مهم ترین حرکت بدمینتون

 آموزش سرویس مهم ترین حرکت بدمینتون

یکی از مهم ترین حرکت هایی که باید اول از همه چیز در این رشته ورزشی آن را یاد بگیرید حرکت سرویس می باشد. به همین دلیل ما می خواهیم به شما آموزش حرکات بدمینتون یعنی سرویس را بدهیم تا شاهد موفقیت های بیشتر شما باشیم. در آموزش حرکات بدمینتون یعنی سرویس چه شما و چه گیرنده سرویس باید به صورت مورب شکل در داخل محوطه سرویس و بدون هیچ تماسی با محوطه سرویس قرار بگیرید. وقتی می خواهید شروع به سرویس زدن کنید تا تمام شدن آن باید قسمتی از هر دو پای شما در حالتی ثابت با زمین تماس داشته باشد. همچنین باید در آموزش حرکات بدمینتون یعنی سرویس این نکته را به شما گوشزد کنیم که باید حین برخورد توپ با راکت شما تمام توپ باید از کمر شما پایین تر باشد.
همچنین باید میله راکت شما از لحظه زدن ضربه به توپ بهتر است به طرف پایین ادامه داشته باشد جوری که تمامی کله راکت از تمامی دست راکت حریف تان پایین تر باشد. وقتی می خواهید سرویس بزنید بهتر است بدانید اگر توپ با راکت شما برخورد نکند خطا محسوب می شود. چون شما نباید قبل از آمادگی كامل گیرنده سرویس اقدام به زدن سرویس كنید. اگر حریف تان که دریافت کننده سرویس است خطایی مرتکب شود شما یک امتیاز کسب می کنید و می توانید به سراغ زدن سرویس بعدی بروید. همچنین اگر شما حین زدن سرویس خطایی انجام دهید دیگر حق زدن سرویس ندارید و حریف تان حق سرویس زدن را به دست خود می گیرد بدون اینکه امتیازی به شما داده شود.
برای ورزش لاغری در خانه کافیست به سایت اسان اسپرت مراجعه بفرمایید.
 برای پیدا کردن باشگاه تیراندازی تا اسان اسپرت هست دیگر نگران نباشید.

زمان بازی فوتسال

 زمان بازی فوتسال

از هرچه بگذریم از زمان بازی فوتسال نمی توان گذشت و برای راه پیدا کردن به فوتسال بانوان باید در خصوص زمان بازی فوتسال نیز اطلاعاتی داشته باشید. فوتسال دارای دو زمان ۲۰ دقیقه ای می باشد که بین دو نیمه بازیکنان می توانند ۱۵ دقیقه استراحت کنند. در این بازی مهیج هر یک از تیم ها می تواند به هر دلیلی هر زمان که خواست تایم اوت درخواست کند.
اگر وارد فوتسال بانوان یا فوتسال آقایان شده اید و می خواهید در مسابقات شرکت کنید باید بدانید در این حین که باید حتما نتیجه مشخص شود اگر بعد از پايان وقت قانوني نتيجه بازي فوتسال مساوی باشد از دو وقت اضافه ۵ دقيقه ای استفاده مي شود تا برنده و بازنده بازی مشخص شود.
برای خرید توپ فوتسال می توانید به سایت اسان اسپرت مراجعه کنید.
ورزش در خانه با اسان اسپرت

قوانین تخته نرد برای حرکت مهره ها

 قوانین تخته نرد برای حرکت مهره ها

بازی های فکری هر یک دارای قوانین خاصی هستند که تنها با رعایت آن ها می توانید حرفه ای شوید و همراه حریف خود را مغلوب نمایید. شاید سری به قوانین تخته نرد pdf زده باشید اما باید به شما بگوییم قوانین تخته نرد pdf شاید تمامی قوانین مهم و لازم این رشته ورزشی را برای شما شرح ندهد به همین دلیل ما در ادامه قوانین تخته نرد برای حرکت مهره ها را بیان کرده ایم تا همانند سوال شروع بازی تخته نرد چگونه است بدانید قوانین تخته نرد چیست. قوانین بازی تخته نرد برای حرکت مهره ها عبارت است از :
• در تخته نرد هیچوقت یک مهره نمی تواند در یک خانه بسته باشد.
• مهره سفید روی مهره سفید قرار می گیرد.
• مهره سفید نمی تواند به خانه ای که حداقل دو مهره حریف در آن وجود دارد حرکت کند.
• اگر مقصد حرکت یک مهره در خانه بسته بود باید مهره دیگری برای حرکت انتخاب کنید.
• در تخته نرد اگر تاس جفت بیاورید باید چهار بار آن عدد را بازی کنید.
• در بازی تخته نرد هر بازیکن باید تاس بریزد و حتما مهره هایش را حرکت بدهد.
• اگر بازیکنی امکان بازی هر دو تاس را داشته باشد باید هر دو تاس را بازی کنید.
برای اجاره سالن فوتسال یا اجاره زمین فوتبال تنها کافیست وارد سایت اسان اسپرت شوید.
رزرو سالن فوتسال تهران حرفه ای در این سایت
صفحه قبل 1 صفحه بعد